Asi neexistuje vodič, ktorý aspoň jeden krát v živote nepomyslel na to, prečo je nutné prezúvať pneumatiky v závislosti od ročného obdobia. Žiaľ, ak si niekto myslí, že môže celoročne jazdiť na zimných alebo letných pneumatikách, je na omyle. Základným a všeobecne uznávaným pravidlom, kedy je vhodné prezuť letné pneumatiky za zimné je vtedy, keď teplota na teplomery ukáže 7 stupňov Celzia a menej. Aké sú hlavné dôvody, prečo prezuť?

Bezpečnosť musí byť

Bezpečnosť na cestách je hlavnou témou, ktorou sa zaoberá stále viac a viac vodičov. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že denno-denne sa na cestách udeje množstvo závažných až tragických nehôd, ktoré sú koniec koncov úplne zbytočné. Práve zimné pneumatiky výrazne prispievajú k plynulej a bezpečnej jazde, keďže zmes, z ktorých sú vyrobené, nemrzne a je prispôsobená na zamrznutý terén. Brzdná dráha je taktiež kratšia, čo je pochopiteľne najmä v zimnom období alfou a omegou. Aké sú ďalšie prednosti zimných pneumatík?

  • Vyššia úroveň bezpečnosti pri jazde v zimných podmienkach,
  • Šesť násobne nižšie riziko nehody ako v prípade použitia letných pneumatík na zasneženej vozovke,
  • Výborné záberové schopnosti,
  • Kratšia brzdná dráha až o 50%,
  • Plynulá a spoľahlivá jazda aj v extrémnych podmienkach.

Vyberajte s prehľadom!

Lacné pneumatiky si môžete zakúpiť u renomovaných predajcov, ktorí sú zárukou kvality. Pri výbere pneumatík si všímajte ich vlastnosti, ale taktiež referencie od ostatných zákazníkov, ktoré môžu byť kľúčové. Pamätajte, že tie najdrahšie pneu nemusia byť automaticky aj tie najlepšie! Naopak, mnohokrát sú cenovo dostupné pneumatiky vysokokvalitné, ba dokonca spĺňajú očakávania aj tých najnáročnejších klientov. Na zimu si nezabudnite zakúpiť taktiež hliníkové disky, ktoré nielen „oživia“ vaše vozidlo, no prispejú ku kratšej brzdnej dráhe.