Elektrické automobily i hybridy čoraz častejšie brázdia slovenské cesty. Zdá sa, že tento trend bude pokračovať, a to nielen z ekologického hľadiska. Pri pohľade na ceny benzínu a nafty si veľa motoristov zanadáva a hľadá nové spôsoby presunu. Elektromobil je možnosťou ako sa od závislosti na palive odpútať a nejaké to euro ušetriť. Pre pohodovú a hlavne bezpečnú jazdu elektromobilom budete potrebovať odolné pneumatiky. Prináša ich značka Hankook, ktorá celú radu pneumatík pre elektrické automobily nazvala iON.

Na nové Hankook iON si ešte počkáte

Celá rada pneumatík Hankook iON by mala na európsky trh doraziť v priebehu mája tohto roka. Potešiteľná je správa, že tieto letné pneumatiky budú dostupné v širokej škále rozmerov od 18 do 22 palcov a v obchodoch ich nájdete pod názvom Hankook Ventus iON S. Obávať sa nemusíte ani o zimné prezutie, pretože Hankook Winter i*cept iON budú určené práve pre zimné jazdenie. Bohužiaľ celoročné varianty nebudú v našich končinách k dispozícii. Môžeme očakávať, že si Hankook tento krok rozmyslí a bude iON predávať nielen v Amerike, ale tiež u nás. Predsa len dopyt po elektromobiloch značne stúpa. A čo je hlavná prednosť iON pneumatík? Vďaka týmto pneumatikám prejdete na jedno nabitie oveľa viac kilometrov.

Inovatívne a odolné Hankook iON

Pri výrobe pneumatík iON si dali vývojári firmy Hankook záležať, aby poskytovali plný komfort jazdcovi a čo najviac predĺžili dojazd vozidla na jedno nabitie. To všetko dosiahli znížením valivého odporu bez dosahu na odolnosť pneumatík. Napriek vyššej váhe elektromobilu sa nemusíte obávať o rýchlejšie opotrebenie behúňa alebo nedajbože o pretrhnutie pneumatiky. Každý jeden kilometer si užijete bez rušivých elementov. Hankook iON sa hrdia nízkou hlučnosťou aj počas jazdy vo vysokej rýchlosti. Všímajte si označenie pneumatík a vyberte si jedny Hankook pneu pre vaše vozidlo.

Záverečné zúčtovanie – hlavné prednosti Hankook iON

  • Aramidové vlákna v pneumatike znesú vysokú hmotnosť elektromobilu a umožňujú väčší kilometrový dojazd.
  • Behúň je veľmi odolný vďaka zvýšenému obsahu prírodnej živice použitej na výrobu zmesi pneumatík.
  • Prírodná živica v spojení s olejmi prispievajú k vyššej životnosti.
  • Hankook iON sú takmer bezhlučné, bezpečné a pripravené na všetky nástrahy číhajúce na vozovke. Hliníkové disky v spojení s Hankook pneumatikami vyzerajú perfektne za každých okolností.

Tip na záver: Ak už vlastníte elektrické auto nezabudnite, že k nemu patrí aj nabíjacia stanica, ktorá zohľadňuje okrem zvoleného režimu aj aktuálnu spotrebu domu, pozná hodnotu ističa a chráni ho pred vyrazením.